1. Marsz dla życia i rodziny oraz Festiwal dla życia, które odbyły się w Gdańsku, w zeszłą niedzielę, zgromadziło ok. 20 tys. ludzi (marsz) + ok. 40 tys. „przewinęło” się przez część festiwalową - dane są uzgodnione ze statystykami policji. Zachęcam do upowszechniania tego nagrania. Najobszerniejsze relacje z wydarzenia można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronach Gdańskiego Gościa Niedzielnego

W dniach od 10 do 12 czerwca 2024 roku odbyło się w Warszawie, pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy SAC, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, 398. Zebranie Plenarne KEP.

Nauczanie religii w polskiej szkole stanowi wielkie dobro dla dzisiejszego młodego człowieka, które wymaga wspólnej troski ze strony rodziny, Kościoła i państwa.

10 czerwca 2024r. o godz. 19:00 w Parafii pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie (Konwikt) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – ogólnopolskiego stowarzyszenia skupiającego młodych katolików świeckich w wieku 14-30 lat.

W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.

  1. W następną niedzielę (16. czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodzinyoraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.

  1. Zbliża się Marsz dla życia i rodziny oraz Festiwal dla życia.Wydarzenie, którego celem jest radosna promocja życia i rodziny, planowane jest z dużym rozmachem na 16. czerwca - w jego przygotowanie zaangażowanych jest ogromna rzesza osób świeckich.

  1. Abp Tadeusz Wojda zaprasza duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych na uroczystą Mszę świętą, podczas której udzielone zostaną święcenia prezbiteratu czterem diakonom naszej archidiecezji.

  1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Zesłanie Ducha Świętego.

Sens religii w szkole

Zapraszamy na nasze Jubileusze

Tegoroczne obchody Zesłania Ducha Świętego odbywać się będą w trzech miejscach - wszędzie o godz. 23.00:

  1. W zbliżającą się niedzielę nasz archidiecezjalny odpust. Szczegóły podane są TUTAJ.

  1. Znamy już szczegółowy plan uroczystości odpustowych w naszej archidiecezji.

Szczęść Boże,

 „Życie dać, aby je znów odzyskać” J 10,18

  1. Najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza - Kościół zachęca nas do modlitwy o powołania kapłańskie.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry