Schola Gloria

Schola Dziecięco-Młodzieżowa przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika działa nieprzerwanie od 1974 roku i jest jedną z najstarszych grup duszpasterskich w naszej parafii. Została założona przez Siostrę Jankantę SAC, która od samego początku istnienia Scholii jest jej opiekunką i mentorką. Z biegiem czasu nasza Schola przyjęła nazwę Gloria. Duchowym przewodnikiem Scholii Gloria jest nasz Ksiądz Proboszcz Zbigniew Cichon.

Scholanki Siostry Jankanty od wielu lat służą podczas Mszy świętych w naszej parafii. Swoim śpiewem, graniem na instrumentach i czytaniem Słowa Bożego starają się jak najlepiej chwalić Pana, zapewniając oprawę muzyczną podczas rozmaitych liturgicznych wydarzeń parafialnych. Przez wiele lat w ciągu swojego istnienia zespół ciągle się rozwijał i zmieniał swoją formę,
z czasem dodając do repertuaru coraz więcej pieśni i uatrakcyjniając ich wykonanie oprawą muzyczną. Scholanki oprócz śpiewania kształcą się w graniu na różnych instrumentach, między innymi na gitarze i bębenku.

Co roku Siostra Jankanta organizuje wakacyjny wyjazd w góry dla członków naszej wspólnoty, zazwyczaj do Bukowiny Tatrzańskiej lub do Zakopanego. Wędrówki po górskich szlakach sprzyjają duchowej refleksji i kształtowaniu charakteru, ale również dostarczają wielu okazji do odpoczynku, zabawy oraz tworzenia doskonalszej wspólnoty. Podczas spacerów po górach jesteśmy bliżej Pana Boga, możemy lepiej odczuć Jego obecność i działanie Jego łaski w naszym życiu. Duchowym przewodnikiem tych wyjazdów jest nasz Ksiądz Proboszcz, który Mszą i modlitwą wspiera nasze codzienne zmagania na szlaku.

Najważniejsze informacje:

Schola Gloria zaprasza wszystkie dzieci w wieku szkolnym, aby dołączyły do naszej wspólnoty!

Spotkania

Kiedy: sobota, godz. 10.00

Gdzie: salka św. Andrzeja w Domu Parafialnym (tam, gdzie odbywa się przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej)

Śpiewamy na niedzielnej mszy świętej:

- o godzinie 12.00 w kaplicy (1. i 3. niedziela miesiąca)
- o godz. 11.00 w kościele (2., 4. i 5. niedziela miesiąca)

Opiekunowie: ks. Proboszcz Zbigniew, Siostra Jankanta, Paulina Ignatowska, Karolina Ignatowska.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można także pisać na numer 609 150 602 lub kontaktować się bezpośrednio z naszymi Opiekunami.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry