1. Przychodząc na Eucharystię, spotykamy się z Jezusem, który jest prawdziwym Światłem świata. Jego światło nigdy nie wyczerpie się ani nie osłabnie. Wpatrując się w prawdziwą Światłość, możemy zostać przeniknięci Jego mocą, abyśmy byli świadkami Boga w świecie.
 2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 1100, obędzie się poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na odnowienie elewacji wieży kościelnej. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 3. Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszamy dziś, o godz. 1730 do kościoła, na wymianę tajemnic. Zapraszamy nowe osoby do wstępowania do tej grupy parafialnej.
 4. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
  - w piątek, wspomnienie, Świętej Scholastyki, dziewicy oraz 103. rocznica Zaślubin Polski z Morzem,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 5. We wtorek, o godz. 1700, zapraszam wolontariuszy z PZ Caritas na spotkanie, które odbędzie się w Domu Parafialnym.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Sakramentu Pokuty.
 7. W sobotę, 11. lutego, w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego, zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 1000. Wcześniej będzie można skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Matki Bożej. Po wspólnej, modlitwie wolontariusze z PZ Caritas, zapraszają do Klubu Fides na poczęstunek. Prosimy rodziny, sąsiadów oraz znajomych, osób chorych i starszych, o pomoc w dowiezieniu lub doprowadzeniu do kościoła i z powrotem. Za dobroć serca składamy: „Bóg zapłać!”
 8. Dla kandydatów z klas pierwszych szkół średnich, na dzień 26. kwietnia br., został wyznaczony termin Bierzmowania w naszej parafii. Szafarzem będzie Ks. Bp Wiesław Szlachetka. W lutym swoje przygotowanie do Bierzmowania rozpoczną uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w środę, 22. lutego, o godz. 1900, najpierw do kościoła na Mszę św., a następnie na spotkanie połączone
  z zapisami, do sali katechetycznej w Domu Parafialnym. Przygotowanie prowadzi ks. Łukasz Zakrzewski. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia darów Ducha Świętego.
 9. Od 1. lutego, w biurze parafialnym, są przyjmowane intencje mszalne na III kwartał Uruchomiona została również możliwość zamawiania intencji przez zakładkę na naszej stronie parafialnej.
 10. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę” z podsumowaniem minionego roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Do nabycia są Jubileuszowe Kalendarze na 2023 r. w cenie 5 zł oraz jubileuszowe kartki pocztowe po 1zł.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry