1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes” - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem, odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 2. Dzisiaj po Sumie, zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 1700,czyli rozpoczęcia nabożeństwa Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosi je w tym roku Ks. Roman Łabonarski.
 3. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o godz. 1700 dzieci i młodzież.
 4. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu, obchodzimy:
  - w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: o godz. 700, 800 i od 1700, a na Mszę św. zapraszamy o godz. 1800,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”. W I Sobotę Miesiąca, przed południem, kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo w kaplicy, nabożeństwo I. Sobotnie, które poprowadzi wspólnota RSMU AG.
 5. W poniedziałek, 26. lutego, Akcja Katolicka zaprasza na godz. 1900 do Klubu Parafialnego FIDES, na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnym z prelekcją radnego Miasta Gdańska - p. Romana Plewy: „Fundamentalna rola struktur samorządowych w zakresie zdrowego funkcjonowania życia społecznego oraz właściwej realizacji i zabezpieczenia praw obywatelskich”.
 6. W związku z wizytacją kanoniczną parafii, która odbędzie się 30. kwietnia br. prosimy odpowiedzialnych grup duszpasterskich, o przygotowanie „Sprawozdania z działalności grupy za okres 2017-2024”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 27. lutego, o godz. 1900 w Klubie Fides. Na to spotkanie zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz KSM Semper Fidelis.
 7. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie okazja do Spowiedzi.
 8. Od piątku, 1. marca, w biurze parafialnym można składać, intencje mszalne na III kwartał br. Można to również uczynić przez naszą stronę parafialną, w zakładce Intencje mszalne.
 9. Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszamy za tydzień o godz. 1630 na wymianę tajemnic.
 10. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie”, jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną, wyłożone są na ołtarzu „Jezu Ufam Tobie” i św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 11. Parafialny Zespół Caritas, od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał Baranki wielkanocne z białej czekolady, w cenie 5 zł.
 12. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na odnowienie dachów: kościoła i plebanii. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Tam też wystawiony jest kosz na dary wielkanocne dla ubogich. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 13. W tym roku, Rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się 10. marca br., w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w „Skałce” i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je
  Jędrzej Orłowski, Pallotyn. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 14. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą nową parafialną „Skałkę” z programem rekolekcji wielkopostnych, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Biblijne pismo „Galileę”.
 15. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Janina Chojnacka, l. 90, zam. ul. Pestalozziego.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry