1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy patronalne Święto Caritas. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania.
 2. Dziś przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
 3. W dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego, po południu o godz. 1500, zapraszamy  do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia z odmówieniem Koronki. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza do swojej siedziby w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od godz. 1600 do 1700. Zapraszamy nowych wolontariuszy do niesienia pomocy potrzebującym w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszamy po południu, o godz. 1730, na wymianę tajemnic. Zapraszamy także nowe, chętne osoby, do wstępowania do tej grupy modlitewnej.
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu "Jezus Ufam Tobie" są wyłożone deklaracje, które wypełnione przyniesiemy w poniedziałek, aby na Mszy św. podjąć duchową adopcję,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 6. Za tydzień, w Trzecią Niedzielę Wielkanocną, która obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Biblijna, rozpocznie się Tydzień Biblijny. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń. Na spotkania Kręgu Biblijnego, zapraszamy, w środy o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
 7. Również za tydzień, będzie możliwość wsparcia Hospicjów, w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Informacje szczegółowe znajdują się na plakatach w gablotkach i na stronie internetowej. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Polski.
 8. Przed nami uroczystości parafialne. W środę, 30. kwietnia o godz. 1800, zapraszamy na Mszę św. którą odprawi Ks. Bp Piotr Przyborek. Ks. Biskup przeprowadzi wizytacje kanoniczną naszej parafii oraz udzieli młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Do udziału zapraszamy rodziców, rodzeństwo i świadków oraz wszystkich parafian, a szczególnie grupy duszpasterskie. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 9. Za tydzień, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na remont dachów kościoła i plebanii. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 10. Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Krzysztof Nowak, zaprasza do udziału w Pielgrzymce Marzeń - poznajemy Kościół Katolicki w Norwegii.
  Termin: 17-24.08.2024 r. Koszt 6 290 zł plus indywidualne nagłośnienie, opłata turystyczna czy wycieczki fakultatywne. Szczegóły w biurze parafialnym i na stronie parafialnej. Zapisyz wpłatą zaliczki przez Biuro Pielgrzymkowe Kaszub Travel. Tel. 602 379 092. Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą świąteczną „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Krystyna Nowak, l. 79, zam. przy ul. Lelewela,
  † Leon Szymczak.
  Wieczny odpoczynek…

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry