1.  Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, która wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzona była już w czasach apostolskich. Uczcijmy Boga za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa, za dary otrzymane w Sakramencie Bierzmowania.
 2. Msza św. dziękczynna, z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, Ks. Kanonika Romana Łabonarskiego, zostanie odprawiona dzisiaj, o godz. 1230. Do uczestnictwa zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną, aby wypraszać Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i zdrowia dla dostojnego Jubilata.
 3. Dziś odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet oraz 100. Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
  - w czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 „Godzinki”,
  - w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Bazylice Archikatedralnej i Kolegiacie Wejherowskiej. Za tydzień obchodzimy także Dzień Matki.
 5. W poniedziałek, 20. czerwca, Akcja Katolicka zaprasza po nabożeństwie czerwcowym na godz. 1915 do Klubu „Fides”, na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, z czwartym odcinkiem filmowego serialu ewangelizacyjnego „Katolicyzm”, pod tytułem: „Maryja Matka Boga”.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 7. Rocznica I Komunii św., odbędzie się w niedzielę, 26. maja o godz. 1100. Pierwsze spotkanie dzieci Rocznicy, odbędzie się w poniedziałek, o godz. 1700. Spowiedź dla dzieci w sobotę, 25. maja o godz. 900.
 8. Zapraszamy Braci z KSM „Semper Fidelis”, osoby chętne z grup parafialnych oraz osoby zaangażowane, w minionych latach, w budowę czterech ołtarzy na trasie procesji i wszystkich chętnych do pomocy, by uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Spotkanie przy Domu Parafialnym, w środę, 29. maja, o godz. 1000, aby przygotować materiały dekoracyjne, a o godz. 1600, aby rozpocząć budowę ołtarzy.
 9. W czwartek, 30. maja, przypada Ur. Bożego Ciała. Msze św. o godz. 630, 800, 900,1100, 1230 i 1800. Mszy św. w kaplicy nie będzie. Tradycyjna procesja Bożego Ciała, wyruszy po Mszy św. o godz. 900
  i przejdzie ulicami: Chrobrego, Kościuszki, Legionów. Ołtarze będą ustawione w nowych miejscach. Ołtarz I - przy ul. Chrobrego 22; II - przy skrzyżowaniu Chrobrego i Kościuszki; III - przy skrzyżowaniu Kościuszki i Legionów; IV - na schodach Domu Parafialnego. Msza św. na zakończenie procesji, będzie odprawiona w kościele.
 10. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
  Jest też Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 11. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Piotr Porada, l. 65, zam. ul. Kilińskiego,
  † Kunegunda Kluk, l. 93, zam. ul. Niemcewicza.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry