1. W piątek rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy Gości w naszej wspólnocie. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. W ostatnim tygodniu czerwca, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830,
  a w niedziele o godz. 1730.
 3. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na organizację wakacyjnego wypoczynku Scholi Gloria. Za ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  - w czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy,
  - w piątek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  - w sobotę, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza serdecznie o godz. 1915,po nabożeństwie czerwcowym, na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej,z 7 odcinkiem filmowego serialu ewangelizacyjnego „Katolicyzm”, pod tytułem „Liturgiai Eucharystia”.
 6. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza do siedziby w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca, od godz. 1600 do 1700.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii, wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej Mszy św. będzie można zapisać się u nich do grupy biało-złotej. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy, którzy nie mogą pójść w drogę, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w duchowy sposób. Będzie również możliwość zapisania swoich intencji i powierzenia ich pątnikom oraz wsparcia finansowego.
 8. Za tydzień, po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwado godz. 1730, a następnie rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne.
 9. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej Mszy św. Msze św. w lipcu oraz sierpniu, w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 10. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne, będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 11. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest też Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Halina Mikulska, l. 71, zam. przy ul. Aldony,
  † Alfons Paszkowski, l. 100, zam. przy ul. Pestalozziego,
  † Jan Ligmanowski, l. 56, zam. przy ul. Lilli Wenedy,
  † Jacek Niewierowski, l. 57, zam. do niedawna przy ul. Wallenroda,
  † Iwona Gabara, l. 63, zam. przy al. Legionów,
  † Adam Gołąb, l. 39, zam. przy ul. Grażyny.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry