1.  Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, która wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1700 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, na wymianę tajemnic, a następnie na nabożeństwo majowe, które rozpocznie się o godz. 1730.

 1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

 1. Dzisiejsza Niedziela, to Dzień Modlitw za Kierowców. (inicjatywa MIVA Polska).

 1. W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.

Niniejsza Polityka Prywatności została przygotowana w celu zapewnienia stronie internetowej zgodności z przepisami wynikającymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. - w skrócie RODO. Ochrona informacji prywatnych dotyczących Użytkowników strony jest dla nas bardzo ważna i dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się bezpiecznie przeglądając naszą stronę.

 1. W Trzecią Niedzielę Wielkanocną, która obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Biblijna, rozpocznie się XVI Tydzień Biblijny.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy patronalne Święto Caritas.

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Słowa tego pięknego świadectwa rozbrzmiaływ Wieczerniku, gdzie przebywali Apostołowie, zamknięci w obawie przed tym, co działo się wokół nich, w zalęknieniu przed rzeczywistością, która ich przerastała.

1.Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Męki Pańskiej, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.

 1. Dzisiejsza Piąta Niedziela Wielkiego Postu - dawniej była I Niedzielą Męki Pańskiej (Pasyjną) i rozpoczynała ostatni okres przed Wielkanocą. W kościele pozostał zwyczaj zasłaniania Postaci Pana Jezusa na Krzyżu.

 1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” - radujcie się - posiada akcent paschalnej nadziei i radości.

 1. W III Niedzielę Wielkiego Postu, Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Teraz mamy ku temu okazję.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes” - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 1. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus, w swoim ziemskim życiu, także nie był wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć i dlatego uczmy się od naszego Mistrza.

 1. Dzisiaj, w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem 32. Światowy Dzień Chorego

 1. Przychodząc na Eucharystię, spotykamy się z Jezusem, który jest prawdziwym Światłem świata.

 1. Powołanie, to zaproszenie człowieka do zjednoczenia z Chrystusem.

 1. W III Niedzielę roku liturgicznego, jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka, do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu.

 1. Druga Niedziela Zwykła okresu zwykłego, to czas formacji duchowej i religijnej Ludu Bożego.

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, skłania nas do refleksji: co to znaczy być ochrzczonym?

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.

 1. Pierwszego dnia Nowego Roku, składamy sobie życzenia, by rok 2024, przyniósł nam jeszcze więcej Bożej łaski, pokoju, radości z poczucia łączności z Chrystusem, przede wszystkim zdrowia i spełnienia wszelkich planów i marzeń. Niech Pan Bóg, Matka Najświętsza oraz Święci Patronowie, udzielą Wam, Drodzy Parafianie oraz Goście, tego wszystkiego, czego sobie życzycie i co jest zgodne z wolą Bożą. Szczęść Boże! W Nowym Roku, uciekajmy się szczególnie pod opiekę naszych Świętych Patronów.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu, modlimy się o świętość małżeństw i rodzin z naszej wspólnoty parafialnej, a małżonkowie odnawiają przyrzeczenia przyjętego Sakramentu.

 1. W dzisiejszą, IV Niedzielę Adwentu, obchodzimy rocznicę powstania i posługi duszpasterskiej naszej Parafii.

 1. W dzisiejszą III Niedzielę Adwentu, „Gaudete”, rozpoczynamy Adwentowe rekolekcje parafialne. 

 1. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Schola Emmanuel będzie prowadziła sprzedaż sianka na wigilijny stół oraz pierniczków.

 1. W dzisiejszą niedzielę, Adwentem, rozpoczyna się nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry