1. W dzisiejszą niedzielę, Adwentem, rozpoczyna się nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Dziś po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 3. U wolontariuszy z PZ Caritas, można nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 20 zł, małe po 10 zł. Można je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w środę, święto św. Andrzeja, Apostoła, solenizantom składamy najlepsze życzenia,
  - w czwartek, przypada I Czwartek Miesiąca. Pamiętajmy o powołaniach do służby Bożej,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 630, 800 i od godz. 1700 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1800 Msza św.- w sobotę, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 630 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. Sobotnie, w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU AG.
 5. Na Msze św. roratnie, zapraszamy parafian, od poniedziałku do soboty o godz. 630. Na Roraty zapraszamy również dzieci i młodzież. Głównym tematem naszych Rorat będzie hasło: „Z Narodzeniem Jezusa Chrystusa był tak…”.
 6. W poniedziałek, 28. listopada, Akcja Katolicka zaprasza na godz. 1900 do Klubu FIDES ,na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, z wykładem Przemysława Namsołka z Gdańskiego Oddziału IPN: „Pracownicy naukowi Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej o rodowodzie wileńskim i ich rola w odbudowie i rozbudowie Pomorza Gdańskiego po 1945 roku”.
 7. Braci z KSM „Semper Fidelis”, zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do Klubu Fides.
 8. Parafialny Zespół Caritas, organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Charytatywne”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 18. grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. Kosz na dary wyłożony jest przy św. Antonim. „Bóg zapłać!” Spotkanie PZ Caritas odbędzie się we wtorek, o godz. 1700 w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowych wolontariuszy pragnących udzielać pomocy potrzebującym.
 9. Wigilia dla osób samotnych oraz starszych, organizowana przez PZ Caritas, odbędzie się w sobotę, 10. grudnia br., od godz. 1400 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym. Zapraszamy serdecznie!
 10. Poświęcone opłatki wigilijne, można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, w biurze i w kiosku parafialnym. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 11. Za tydzień, Wspólnotę Żywego Różańca, zapraszamy na wymianę tajemnic o godz. 1730.
  Adwentowe rekolekcje parafialne, rozpoczną się 10. grudnia, w III Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je, nasz parafianin, ks. Sylwester Malikowski, Program Jubileuszowych Rekolekcji znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicach ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Tam też znajdziemy plan wizyty duszpasterskiej. Będzie ona, jak rok temu, na zgłoszenie w biurze, zakrystii lub przez wypełnienie karty zgłoszenia, które wyłożone są w kościele. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii, biurze lub na tacę w niedzielę.
 12. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek, przeznaczona będzie na Kościół na Wschodzie. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 13. Złoty Jubileusz naszej parafii, odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu,18. grudnia br., podczas Mszy św., o godz. 1700. Zapraszamy parafian i prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie.
 14. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: grudniowy i zarazem jubileuszowy numer „Skałki” w cenie 5 zł, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda
  i łaski Boże”, „Małego Gościa”, „List do Pani”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Piotr Rybicki, l. 71, zam. ul Lelewela,
  † Andrzej Bąbel, l. 67, zam. ul. Wyspiańskiego.  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry