1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” - radujcie się - posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Czas jest bliski, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Krzysztof Nowak, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki dla dorosłych, do środy, podczas Mszy św. o godz. 700, 800 i 1800, dla dzieci nauki rekolekcyjne, w poniedziałek, wtorek i środę, w grupach klasowych o 930, 1100 i 1200, dla Młodzieży o godz. 1400. Okazja do Spowiedzi podczas Mszy św. i we wtorek od godz. 1600. Naszą wdzięczność za trud głoszenia rekolekcji, Ks. Rekolekcjoniście, wyrazimy w środę, ofiarami na tacę podczas Mszy św. „Bóg zapłać!”
 2. Dziś, o godz. 1700, zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosi je w tym roku Ks. Proboszcz.
 3. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o godz. 1700 dzieci i młodzież.
 4. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie”, jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 5. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
  - w sobotę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 700, 800 i 1800, podczas których będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Adopcji są wyłożone na ołtarzu „Jezu Ufam Tobie”. Wypełnione przynosimy w sobotę do kościoła. W tym dniu przypada 31. rocznica ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Gdańskiej. Po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 1. W poniedziałek, 20. marca, po rekolekcjach wieczornych w Klubie Parafialnym „FIDES”, ok. godz. 1900, dr Maciej Żakiewicz w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, wygłosi wykład o miejscu i znaczeniu w dziejach Polski XX wieku rodziny Grabskich. Zaprasza Parafialna Akcja Katolicka.
 2. Od dziś Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł. Natomiast kosz na częściowo zużyte świece Caritas jest na stoliku pod chórem. "Bóg zapłać!"
 3. Kosz na dary wielkanocne wystawiony jest przy Figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 4. W środę, 22. marca br., o godz. 1800, zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej, przed 83. laty, w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także Bł. Ks. Bronisław Komorowski. Po Mszy św. udamy się na plac Komorowskiego, by tam przed pomnikiem, pomodlić się, szczególnie o pokój w Ukrainie. Po modlitwie będzie możliwość odwiedzenia Parafialnej Sali Tradycji.
 5. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty.
 6. W piątek, 31. marca, odbędzie się 28. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Procesja wyjdzie z kościoła po Mszy św. o godz. 1800 i skieruje do Placu Wybickiego, następnie ulicami Grażyny, Wajdeloty, Aldony, Lelewela, pl. Wybickiego i poprzez al. Legionów wróci do kościoła. Do udziału zapraszamy parafian, a szczególnie członków grup duszpasterskich.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 8. Za tydzień, po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1700.
 9. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z programem rekolekcji wielkopostnych, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Do nabycia są świece wielkanocne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry