- Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu, w kościele o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800. Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszej drodze do nieba.
- W dzisiejszą Uroczystość na cmentarzu Srebrzysko nabożeństwo z procesją za zmarłych, rozpocznie się o godz. 1400, następnie przy Krzyżu zostanie odprawiona Msza św.
- Dziś po Mszy św. o godz. 1800, za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej, ok. godz. 1915, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków i zmarłych parafian. Spotykamy się przy grobie Bł. Bronisława Komorowskiego.
- W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
- w sobotę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 700, 800, 900 i 1800 w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Natomiast o godz. 1730 zapraszamy na Wypominki połączone z modlitwą różańcową. W tym dniu obchodzimy I Sobotę Miesiąca. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. Sobotnie, w kaplicy poprowadzi Wspólnota RSMU AG. - W dniach Oktawy po Ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych, którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskując odpusty i naszą modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych:
a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1. do 8. listopada, częściowy w inne dni;
b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego i wyrzekną się przywiązania do grzechu. - Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary złożone, przeznaczone na konserwację dachu kościoła i plebanii, składamy: „Bóg zapłać!” Jest to zadanie inwestycyjne - remontowe na przyszły rok. Taca w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.
- W najbliższą niedzielę, podczas Sumy, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć: w zakrystii, w kiosku i w biurze parafialnym, za dowolną ofiarą,
w tym roku przeznaczoną na wyrównywanie kostki brukowej wokół kościoła. „Bóg zapłać!” za dar serca. - W niedzielę, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca, na wymianę tajemnic o 1700.
- W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży, obuwia, rękawic, skarpet do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od 1600 do 1700. „Bóg zapłać!”
- Dziś kiosk parafialny będzie nieczynny.
- Ostatnio odeszli do wieczności:
† Danuta Nowicka, l. 89, zam. przy ul. Kilińskiego,
† Jan Muszyński, l. 88, zam. przy ul. K. Wallenroda.
Wieczny odpoczynek…