Pielgrzymka autokarowa Sanktuaria Maryjne Europy 24.06 – 10.07.2022r. ( 17 dni)

Dzień

Data

Opis trasy

Dzień 1

24.06 - piątek

Rozłazino –wyjazd, przejazd przez Polskę, do Krakowa odpoczynek i nocleg w hotelu.

Dzień 2

25.06 – sobota

Kraków – Altoetting – sanktuarium Królowej Bawarii, nocleg w hotelu.

Dzień 3

26.06 – niedziela

Altoetting – przejazd przez Niemcy i Austrię do Włoch. Przejazd przełęczą Brenner, Postój panoramiczny na przełęczy. Podróż przez Dolinę Górnej Adygi, do sanktuarium Maryjnego w Oropa w Piemoncie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

27.06 – poniedziałek

Oropa – przejazd przez Włochy do Francji. Po drodze krótki postój w sanktuarium Maryjnym w Laus. Przyjazd po południu do alpejskiego sanktuarium Maryjnego w La Salette. Historia objawień, miejsce objawień, źródełko. Udział w wieczornych modlitwach i procesji ze świecami. Nocleg w Domu Pielgrzyma.

Dzień 5

28.06 – wtorek

La Salette – poranna Msza św. w sanktuarium. Wyjazd i podróż do Lourdes przez Prowansję i Langwedocję. Po południu spacer po średniowiecznej twierdzy Carcassone. Przyjazd do Lourdes. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma.

Dzień 6

29.06 – środa

Lourdes. Poranna Msza św. w Grocie Objawień. Zwiedzanie sanktuarium: Bazylika Różańcowa, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień; Bazylika Podziemna. Miejsca związane z życiem św. Bernadetty Subirous. Po południu udział w procesji eucharystycznej. Wieczorem różaniec międzynarodowy i procesja ze świecami. Nocleg w domu Pielgrzyma

Dzień 7

30.06 – czwartek

Lourdes: Msza św. w sanktuarium. Przed południem zwiedzanie pirenejskich grot – Betharam. Po południu czas na kąpiel w cudownej wodzie. Czas na zakupy i prywatną modlitwę. Udział w procesji eucharystycznej. Wieczorem różaniec i procesja ze świecami. Nocleg w domu Pielgrzyma.

Dzień 8

 

1.07 – piątek

Lourdes. Poranna Msza św. wyjazd z Lourdes. Podróż przez Hiszpanię przez Burgos, Leon i Lugo do Santiago de Compostella. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

2.07 – sobota

Santiago de Compostella – zwiedzanie miasta i sanktuarium. O godzinie 12.00 udział w międzynarodowej Mszy św. po niej wyjazd i podróż przez Hiszpanię i Portugalię do Fatimy. Przyjazd do Domu Pielgrzyma. Udział w wieczornej procesji ze świecami i różańcu międzynarodowym. Nocleg.

Dzień 10

3.07 – niedziela

Fatima – Msza św. w Kaplicy Objawień i zwiedzanie sanktuarium. Aljustrel – zwiedzanie wioski, gdzie żyły dzieci: Franciszek, Hiacynta i Łucja. Po południu Batalha – zwiedzanie zabytkowego kościoła związanego z historią Portugalii. Nazare – odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Udział w procesji i różańcu wieczornym. Nocleg w Domu Pielgrzyma.

Dzień 11

4.07 – poniedziałek

Fatima – Msza w sanktuarium. Zakupy w hurtowni dewocjonalia, wizyta w zakładzie produkcyjnym wina Porto, degustacja wina i zakupy. Czas wolny w sanktuarium. Wieczorna procesja i różaniec. Nocleg w domu Pielgrzyma.

Dzień 12

5.07 – wtorek

Fatima – po porannej Mszy św. w sanktuarium podróż przez Hiszpanię do Calatayud przez Avila, Madryt.  Nocleg w hotelu.

Dzień 13

6.07 – środa

Calatayud – wyjazd po śniadaniu,  postój w Saragossie – sanktuarium Maryjne Matki Bożej El Pilar, dalsza podróż do Katalonii. Monserrat – sanktuarium maryjne Katalończyków. Msza św. Zwiedzanie i czas wolny. Barcelona – objazd autokarem po mieście i krótki spacer przy fontannach. Nocleg w hotelu. 

Dzień 14

7.07 – czwartek

Barcelona – podróż przez Hiszpanię i Francję na nocleg w okolicach Genewy. Po drodze postój w Awinionie – miejscu niewoli papieskiej.

Dzień 15

8.07 – piątek

Genewa – podróż przez Szwajcarię i Niemcy do Altotting. Pobyt w bawarskim sanktuarium Msza św. i modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej. Nocleg w hotelu.

Dzień 16

9.07 – sobota

Altotting – poranna Msza św. przed cudowną figurą. Podróż przez Austrię z krótkim pobytem w sanktuarium Maryjnym w Maria Taferl, dalsza podróż przez Czechy i Polskę do Krakowa. 

Dzień 17

10.07 – niedziela

Kraków – podróż przez Polskę do domu. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 2000 zł + 600€ = ok.4770 zł

Osoby jadące z Rozłazina dodatkowo 200 zł na 2 noclegi w Krakowie!!!

Cena obejmuje:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem marki zachodniej (BAR, WC, VIDEO, Siedzenia lotnicze rozkładane do tyłu i rozsuwane na bok),
 • noclegi w hotelach, pensjonatach, Domach Pielgrzyma w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami),
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja w hotelach, 3 posiłek południowy podawany w autokarze jako suchy prowiant),
 • kawa, herbata, słodycze podawane w autokarze gratisowo,
 • realizacja programu pielgrzymki,
 • ubezpieczenie KL i NW (od kosztów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków)
 • informator i gadżety pielgrzymkowe.

Cena nie obejmuje:

 • własnego kieszonkowego
 • biletów wstępów 60 € ( z planowanym obiektów płatnych – groty Betharam w Lourdes, Lourdes, Santiago katedra, opłaty klimatyczne, indywidualny system nagłośnienia Tourguide, opieka przewodnika  i pilota).

Zapisy na pielgrzymkę:

 • Przy zapisie przesyłamy kartę zgłoszenia i dokonujemy wpłaty zaliczki w wysokości: 1000 zł na poczet rezerwacji hotelowych.
 • Zaliczkę i kartę zgłoszenia przekazujemy na adres: Ks. Sławomir Kozioł, ul. Długa 27, 84-219 Rozłazino. Zaliczkę można wpłacać na konto: 03 1240 3800 1111 0000 4462 2565.
 • 1000 zł przekazujemy do końca kwietnia,
 • 600€ wpłacamy w dniu wyjazdu w autokarze
 • 60€ wpłacamy w dniu wyjazdu w autokarze
 • Wszelkie informacje na temat pielgrzymki można uzyskać pod telefonami:
  58 678 99 86,  603 75 84 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

 

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry